Aktuality

Ve dnech 25.-27. ledna 2019 proběhne program Shambhala stupeň 3 

* Srdečně zveme opět do Jablonce. Po absolvování druhého stupně výcviku vás všechny, kteří jste prošli tímto stupněm zvu na jeho další pokračování – stupeň 3 – Bojovník ve světě, jehož motto zní takto:

Když rozvíjíme nebojácnost zkoumáním svých zvykových tendencí, jsme ochotni zakoušet svůj život bez spoléhání na kokon. Začínáme se přímo spojovat se světem a rozšiřujeme přístup nebojácnosti do svých aktivit.

 
Všechny propozice k programu jsou víceméně stejné jako u předchozího, druhého stupně, kromě termínu pochopitelně. Ve stručnosti je zde zopakuji:
* Také tento program je k dispozici i jako čistě sobotní meditační den – nyintung. V sobotu mohou tedy přijít všichni, nemusí mít hotový žádný stupeň výcviku.
* Ti, kteří absolvují celý výcvik, musí mít za sebou předchozí dva stupně.
* Termín programu je od pátku 25. ledna 2019 od večera do neděle 27. ledna 2019 do pozdních odpoledních hodin nebo jen v sobotu, pokud přijdete na nyintung.

* Programem vás bude provázet náš dlouholetý, jablonecký učitel, shastri Tony Machander.

* Místo pořádání bude opět v centru Shambhala Na výšině 13 Jablonec  nad Nisou – Žižkův Vrch (u pekárny).

* Program také začíná úvodní přednáškou v pátek večer v 19  hodin, která je důležitá a proto na vás apeluji ať přijdete. V pátek budeme končit kolem 21 až 22té hodiny.

* V dalších dnech začneme program snídaní v 8.30. V sobotu se možná program protáhne díky banketu a v neděli celý program skončí kolem 17té hodiny. Vy co příjdete na nyintung můžete přijít trochu později – v 9 hodin. Tím se ochudíte o snídani.

* I tentokrát bude součástí programu na závěr menší banket, jako oslava bojovnictví. Obvykle je v sobotu večer, ale minule jsme se poněkud “přizpůsobili okolnostem” a udělali v oba dny spíše dva menší banketíky, než jeden sobotní velký. Uvidíme, jak to bude tentokrát.

* Že je možné v našem meditačním centru nocovat, je víceméně jasné, minule zde spali asi 4 účastníci, což skýtá také tu výhodu, že pak pomáhají při přípravě snídaně.

* Základní cena celého programu činí 900Kč pro všechny, kteří absolvují tento stupeň výcviku poprvé. Pro studenty, nezaměstnané, rodiče na mateřské, obecně pro nevýdělečně činné osoby platí cena 450 Kč. Ti, kteří absolvují program opakovaně, platí 300 Kč.  V ceně je zahrnuta snídaně po oba dny, závěrečný banket  a drobné občerstvení během celého programu. Oběd se tradičně pořádá v restauraci, který si absolventi platí individuálně.

* Ti, kteří příjdou v sobotu na nyintung, platí 200 korun. Studenti, nezaměstnaní, rodiče na mateřské a další nevýdělečné osoby platí 150 korun. V ceně je zahrnuta snídaně ráno, večerní banket a drobné občerstvení během dne. Jsou možné různé slevy, pokud se nezúčastníte snídaně nebo banketu, budeme je řešit na místě.

* Je velmi důležité se na program přihlásit . Obzvláště absolventi celého výcviku 3. Protože pokud by se sešlo málo přihlášek, pravděpodobně bychom změnili celý program jen na sobotní nyintung.

* Přijďte i vy, zkušení meditátoři, kteří jste absolvovali tyto výcviky již vícekrát. Jednak je opakování matka moudrosti a jednak nám pomůžete s nutnými pracemi, které s pořádáním výcviku souvisejí. Předem vám za to děkuji.

* Nejlepší forma přihlášení je odpovědět na tento email hned teď. Lze to i telefonem na mě: 723 188 551, ale upozorňuji, že jsem živočich s obráceným denním cyklem, takže volejte asi tak od

  oběda, do zhruba třech hodin ráno.
* Adresa našeho centra je: Meditační skupina Shambhala, Na výšině 13, Jablonecn.Nisou, PSČ 46601

* Email našeho centra je: [email protected]

Za všechny členy studijní jablonecké skupiny se loučí a na vás všechny se těší Karel Linka.